2523 MANTEL MET CAPUCHON

 

Voordat u het patroon uit gaat printen, lees alstublieft het meest gestelde vragen hier: http://maatpatronen.nl/mod-p.php?reg=otvet

Zie een vierkant 10cm x 10cm die op de laatste bladzijde van elk patroon getekend - dat is om de schaal van uitgeprinte patroon te controleren. ADVIES: print eerst de laatste pagina uit om zeker te zijn of de printerinstellingen correct zijn.

 

STOFADVIES: natuurlijke of gemengde mantelstof. 

 

JE HEBT VERDER NODIG: vlieseline; voeringstof; lichte schoudervullingen; 1x knoop. 

 

ALS DE PATROONDELEN DUBBELE RANDEN HEBBEN, ZIJN ALLE NADEN EN ZOMEN IN HET PATROON VERWERKT, 

IN GEVAL VAN ENKELE RANDEN ZIJN DE NADEN EN DE ZOMEN NIET INBEGREPEN.

 

NADEN EN ZOMEN: zoom en de mouwzoom – 3,0cm; overige naden – 1,0cm.

 

LET OP! ALS EERSTE,PRINT DE PAPIEREN PATROONDELEN UIT EN LEG DEZE OP DE STOF (de stofbreedte tussen 90 cm en 150 cm)OM TE BEPALEN HOEVEEL STOF JE NODIG HEBT (vergeet dubbele en symmetrische delen niet).

 

BIJ HET AAN ELKAAR NAAIEN VAN DE DELEN LET OP DE INZETTEKENS - HOUD DE INZETTEKENS OP ELKAAR!

 

KNIPPEN:

Basisstof:

1. Middenachterpand – 2x

2. Zijachterpand – 2x

3. Middenvoorpand – 2x

4. Zijvoorpand – 2x

5. Voorpandbeleg – 2x

6. Achterpandbeleg – 1x

7. Bovenmouw – 2x

8. Ondermouw – 2x

9. Ondervoorpand – 2x

 

 

  Voeringstof:

1. Middenachterpand – 2x

2. Zijachterpand – 2x

3. Middenvoorpand – 2x

4. Zijvoorpand – 2x

5. Bovenmouw – 2x

6. Ondermouw – 2x

7. Ondervoorpand - 2x

9. Zakdeel - 4x

 

VLIESELINE:

1. Middenvoorpand  – 2x

2. Voorpandbeleg  (uitzondering de capuchon)– 2x

3. Achterpandbeleg - 1x

 

LET OP: delen van het voor- en achterpand die uit de voeringstof worden geknipt, worden verminderd met de breedte van het beleg voorpand en het halsbeleg achterpand.  

 

 

WERKBESCHRIJVING:

 

1. Details met vleseline  verstevigen. De halsrand van het achterpand, de zoom- en de mouwzoom met een vliselinestrook verstevigen.

 

2.  De deelnaden op het achterpand stikken, open persen. De middenachternaad stikken, openstrijken. Verder als een geheel verwerken.

 

3.  De deelnaden van het bovenvoorpand stikken, open strijken. De zakvoering aan het bovenvoorpand volgens markering stikken – begin en eindig bij aangegeven naadtoeslag. De naadtoeslag naar boven toe strijken. De zakvoering aan het ondervoorpand volgens markering stikken – begin en eindig bij aangegeven naadtoeslag. Het boven- en ondervoorpand aan elkaar stikken – vanaf de zijnaad tot de zakingang en vanaf de einde van de zakingang. Verder als een geheel verwerken.

 

4. De middenachter van de capuchon stikken, de naadtoeslag open persen. De naadtoeslag bij de schoudernaad netjes inknippen. De capuchon aan de halsrand van het achterpand stikken. De schoudernaden stikken, open persen.

 

5. De zijnaden stikken, open persen.

 

6. De achternaad van de mouw stikken en openstrijken. De onderrand van de mouw naar binnen omstrijken. De voornaad van de mouw stikken en openstrijken. De over ruimte van  kop van de mouw inwerken.

 

7. De mouwen volgens de markering inzetten. Schoudervullingen vastnaaien.

 

8. De schoudernaden van het voor- en achterpandbeleg stikken, de hoekje bij de schoudernaad netjes inknippen. De middenachter van de binnenste deel van de capuchon stikken, open persen. Verder als een geheel verwerken.

 

9. Ze zoom van de mantel naar binnen omstrijken. Het beleg met de jacket met de goede kant aan elkaar leggen, langs halsrand, voorpand en onderste hoek stikken ( begin en eindig op 1,5cm tot de naad van het voorpandbeleg). De hoekjes netjes inknippen, het beleg keren, plaatstrijken.

 

10. De naden en de figuurnaden van de voering stikken, een opening in de rechter voorste mouwnaad vrij laten, de mouwen inzetten. De voering en de mantel met de goede kant op elkaar leggen, en langs de buiten randen van het voorpandbeleg en ze zoom stikken. De voering op  de onderkant mouw vaststikken. De mantel door de opening in de mouw keren, de naden van de halsrand aan elkaar vastzetten. De opening in de mouwvoering dichtmaken.

 

11. Op het rechter voorpand een knoopsgat afwerken. Op het linker voorpand een knoop aanzetten.